1

Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni ile kurulan Göksu Yabancı Dil ve Kişisel Gelişim Kursu olarak biz; genç ve dinamik yönetim kadrosu ve alanında deneyimli formasyon sahibi öğretim kadrosu ile Türkçe dilini görsel ve işitsel araçlarla en iyi şekilde öğretmeyi amaçlamaktayız. Eğitimde profesyonellik temel prensibimizdir. Gelişen bilim ve teknolojiyi takip ederek eğitimlerimizde sürekli iyileşme ve ilerleme prensibimizi ön planda tutuyoruz.

Çeşitli kurum içi ve kurum dışı aktiviteler ile (film izlemek, gezi düzenlemek, piknik yapmak,halı saha maçı düzenlemek vs. ) Türkçe öğretimini uygulamalı hale getirmeyi, Türk kültürünü tanıtmayı ve kültürler arası iletişimi sağlıyor eğitimde monotonluktan kaçınarak farklılık yaratıyoruz.

Dil eğitiminde kursiyerlerimizin temel düzeyden ileri düzeye kadar dil bilgisi, okuma anlama, konuşma, yazma ve dinleme anlama becerilerini geliştirme, sözlü ve yazılı anlatım çalışmaları yaparak tüm unsurları eşit şekilde öğrenmesi sağlanmaktadır.

Türkçe Dil eğitimimizde dil seviye kriteri Avrupa Dil Portfolyo’suna  (ADP ‘ye) göre düzenlenmiştir. Dil seviyeleri başlangıç, orta ve ileri seviyeden oluşmaktadır.

Türkçe dilini biliyor fakat belgelendiremiyor iseniz; kurumumuzda kendi bünyemizde hazırlamış ve düzenlemiş olduğumuz “Türkçe Dil Yeterlilik” sınavına katılarak seviyenizi ispatlayabilir ve “Türkçe Dil Yeterlilik Belgesi” alabilirsiniz.

 

BAŞLANGIÇ DÜZEY (A1-A2)

-A1 SEVİYE

Bu düzeyi bitiren kişi, günlük konuşma ihtiyaçlarını karşılayabilecek kolay cümleler kurabilir, kendini ve aile ilişkilerini tanıtabilir. Yavaş konuşmaları anlayabilir. Karşısındaki kişi ile kısa ve basit cümlelerle diyalog kurabilir.

-A2 SEVİYE

Bu düzeyi bitiren kişi, kısa ve basit metinleri okuyup anlayabilir, günlük alışverişini yapabilir. Kişi ve yerler hakkında basit tanımlamalar yapabilir. Sayılar, günler, aylar gibi basit kullanımları öğrenir. Geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanı öğrenir ve bu zamanları kullanarak basit cümleler ile diyalog kurabilir.

ORTA DÜZEY (B1-B2)

-B1 SEVİYE

Bu düzeyi bitiren kişi, açık ve net bir dil kullanıldığında günlük yaşamda, seyahatte, alışverişte ve aşina olunan durumlarda yazılı ve sözlü olarak iletişim kurabilir. Yaptığı işi, Hayallerini, hedeflerini, gelecek planlarını anlatabilir ve hobilerinden bahsedebilir. Gerek başınızdan geçenleri gerekse şahit olduğu olayları aktarabilir, herhangi bir konuya dair görüşlerini dile getirebilir.

-B2 SEVİYE

Bu düzeyi bitiren kişi, somut ve soyut konuları anlayabilir ve bu konularla ilgili fikirlerini söyleyebilir. Belli konularda ayrıntılı bir şekilde kendini yazılı ve sözlü şekilde ifade edebilir ve kendi bakış açısına göre yorumlayarak aktarabilir. Ana dilde konuşan biri ile belli ölçüde akıcı ve anlaşılır şekilde iletişim kurabilir.

İLERİ SEVİYE (C1-C2)

-C1 SEVİYE

Bu düzeyi bitiren kişi,  uzun ve ayrıntı içeren metinleri okuyup anlayabilir. Kendisini zorlamadan akıcı ve detaylı bir şekilde ifade edebilir. Akademik, iş, teknik ve mesleki konulardaki tanımları rahatça anlayabilir ve kullanabilir.

-C2 SEVİYE

Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.  Yazılı metinleri özetleyebilir ve açıklayabilir. Dili, anadili seviyesine yakın bir şekilde kullanır.

 
TÜRKÇE DİL EĞİTİM (TÖMER) PROGRAM İÇERİĞİ          SÜRE ( SAAT)          VERİLECEK BELGE TÜRÜ
BAŞLANGIÇ SEVİYESİ         A1                                                          90 SAAT                           A-1 KATILIM SERTİFİKASI
                                                     A2                                                          90 SAAT                           A-2 KATILIM SERTİFİKASI
 
ORTA SEVİYE                         B1                                                          90 SAAT                           B-1 KATILIM SERTİFİKASI
                                                     B2                                                          90 SAAT                            B-2 KATILIM SERTİFİKASI
 
İLERİ SEVİYE                         C1                                                          90 SAAT                           C-1 KATILIM SERTİFİKASI
                                                   C2                                                          90 SAAT                           C-2 M.E.B KURS BİTİRME
                                                                                                                                                                               BELGESİ ( DİPLOMA)

 

 

TÜRKÇE DİL KURSU (TÖMER) HAFTA İÇİ GRUBU EĞİTİMLERİMİZ  

   1. Grup Sabah Grubu    :   10:00 - 13:00          3 gün x 3 saat = Haftada Toplam 9 saat
    2. Grup Öğlen Grubu    :   14:00 - 17:00          3 gün x 3 saat = Haftada Toplam 9 saat
    3. Grup Akşam Grubu   :  17:30 - 20:30          3 gün x 3 saat = Haftada Toplam 9 saat

     (DERS PROGRAMI DURUMA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR.)

BİR SEVİYE 90 SAATTİR.

                                                                                                    DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYINIZ.    0 (216) 339 65 46         0(531) 723 12 39     

 

 

TÜRKÇE DİL KURSU (TÖMER) HAFTA SONU GRUBU EĞİTİMLERİMİZ  

    1. Grup Sabah Grubu     :  10:00 - 13:00      2 gün x 3 saat = Haftada Toplam 6 saat
       2. Grup Öğlen Grubu      :  14:00 - 17:00       2 gün x 3 saat = Haftada Toplam 6 saat  

                                                                                                                             (DERS PROGRAMI DURUMA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR.)

BİR SEVİYE 90 SAATTİR.

                                                                                                    DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYINIZ.    0 (216) 339 65 46         0(531) 723 12 39